19 czerwca 2019 roku w sali gimnastycznej odbyły się uroczyste akademie z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

O godz. 8.15 po raz ostatni zabrzmiał dzwonek i rok szkolny pożegnali uczniowie klas 7-8. Akademię przygotowała klasa 7a pod okiem wychowawcy, pani  Joanny Kućmaji. Zaprezentowało się także koło teatralne, przygotowane przez panią Weronikę Grudzką  oraz chór szkolny, który do występu przygotował pan Gracjan CzapiewskiAkademia ta była szczególna, gdyż w trakcie niej uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, dziękując naszym podopiecznym i ich rodzicom za wysokie wyniki w nauce.

Na akademii poznaliśmy także tegorocznego laureata tytułu Primus Inter Pares. Tytuł ten otrzymała Hanna Kapela - uczennica klasy 8a.

Zakończenie dla uczniów klas 4-6 rozpoczęło się o godzinie 10.00.

Akademię dla klas 0-3, która odbyła się o godz. 11:00 przygotowała klasa 1 a wraz z panią Ewą Bednarek. Dzieci powitały wakacje ze śpiewem na ustach w bardzo wesołej i tanecznej atmosferze. W części oficjalnej odbyło się wręczanie świadectw, wyróżnień i podziękowań uczniom klas trzecich i ich rodzicom. Ostatnim punktem wszystkich akademii było przejście do sal, gdzie wychowawcy wręczyli swoim uczniom świadectwa i życzyli słonecznych, beztroskich i bezpiecznych WAKACJI.

Nad nagłośnieniem imprezy czuwali: Antoni Gburek z klasy 6c oraz pani Hanna Forbot. Dekoracje stworzyli: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Przygotowaniem sali gimnastycznej do akademii zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego.