Planowanie przyszłości to nie lada wyzwanie, nawet dla osoby dorosłej. A co dopiero dla młodzieży? Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych uczniów staramy się im pomóc w wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Obecna klasa 8a już rok temu pod kierunkiem wychowawczyni - pani Hanny Podosek - oraz innych nauczycieli, pedagogów i rodziców przygotowywała długoterminowy interdyscyplinarny projekt „Moja pasja, moja przyszłość”. Dzięki temu już wtedy uczniowie rozpoczęli planowanie swojej „ścieżki kariery”.

W tym roku szkolnym kontynuujemy działania mające na celu wsparcie młodzieży w sprecyzowaniu swoich planów na przyszłość. Klasa 8a po raz kolejny uczestniczyła w Bydgoskim Forum Szkół oraz pracowała nad wspomnianym zagadnieniem na kilku godzinach wychowawczych. W miniony poniedziałek w naszych działaniach wsparli nas goście z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Podczas zajęć wychowawczych uczniowie uzyskali fachową pomoc w określeniu swoich predyspozycji zawodowych i szereg wskazówek niezbędnych do właściwego wyboru szkoły. Ta lekcja była naprawdę owocna - uczniowie pracowali z ogromną uwagą i zaangażowaniem. Jak sami przyznali - super.