Dnia 14 i 15 marca odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci, które skupiły się na tematyce wody i jej znaczeniu dla życia oraz środowiska. Naszą szkołę odwiedziły panie: Bogna M. Dominiak i Justyna Wolna z MWiK w Bydgoszczy, które w bardzo ciekawy sposób przybliży najmłodszym tajemnice wody.

Podczas zajęć dzieci zobaczyły prezentację na temat wody bydgoskiej, jej pochodzenia, składu oraz jej znaczenia dla lokalnej społeczności. Dodatkowo, miały okazję obejrzeć krótki filmik prezentujący pracę oczyszczalni oraz edukujący na temat właściwego postępowania ze śmieciami.

Prowadzące zajęcia przybliżyły również dzieciom temat retencjonowania wód deszczowych, zachęcając do zbierania deszczówki i pokazując proste sposoby na jej gromadzenie. Zaprezentowano także ogrody deszczowe przy Pałacyku w Muzeum Wodociągów oraz przedstawiono  rośliny wykorzystywane w tego typu projektach.

Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z filmikami z fotopułapek, ukazujących jak zwierzęta korzystają z deszczówki. Na zakończenie, wspólnie z dziećmi zorganizowano wysiewanie łąki kwietnej w pojemnikach, aby zobaczyć jak rośliny rozwijają się z wykorzystaniem deszczówki.

Każde dziecko otrzymało certyfikat "przyjaciela Kropelki" oraz piękne mydełko.

Zajęcia zostały dostosowane do poziomu odbiorców i bardzo pomogły przyswoić dzieciom zagadnienia związane z ochroną i wykorzystaniem wody.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i przekazanie tylu ciekawych informacji.