22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi
Hasło przewodnie roku 2024 brzmi:
„Planeta kontra plastik!”

Już kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.  Sami musimy działać, aby nam i naszym dzieciom żyło się bezpiecznie i zdrowo, abyśmy oddychali czystym powietrzem i pili czystą wodę. Ważne jest to, abyśmy nie zanieczyszczali naszej planety różnymi gazami, plastikiem, śmieciami. Musimy również zmniejszyć zużycie paliw kopalnych.
      W naszej szkole obchody tegorocznego Dnia Ziemi zaowocowały szczególnymi wydarzeniami.  Oprócz tradycyjnego sprzątania terenów wokół szkoły, w którym brali udział uczniowie  całej szkoły, odbył się  konkurs przygotowany przez panią Małgorzatę Ulanowską-Dylik,  którego celem było wykonanie przez uczniów makiet różnych źródeł pozyskiwania energii – z powietrza, wody, głębi ziemi, słońca oraz atomów. Wśród nich znalazły się elektrownie wiatrowe, wodne, jądrowe, farmy fotowoltaiczne oraz nawet całe
miasteczko ekologiczne.
Pracę niektórych z nich można było nawet zobaczyć.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie ekologicznymz okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia 2024r.

Zosia Mikołajczak
Artur Sukiasyan
Kirył Stopnik

Gratulujemy!

Kolejnym wydarzeniem było sadzenie roślin tworzących łąkę kwietną w szkolnym ogrodzie. Z zapałem przystąpili do tego zadania uczniowie z klas młodszych. Łąki kwietne są niezwykle istotne dla owadów, ponieważ dostarczają im pożywienia, siedliska i warunki do rozmnażania, co przekłada się na zapylanie roślin i utrzymanie zdrowych ekosystemów.