W kwietniu sześcioro uczniów z naszej szkoły wraz z trojgiem opiekunów uczestniczyło przez tydzień w lekcjach i zajęciach dodatkowych w Foley’s School na Cyprze w ramach programu Erasmus+. Po powrocie podczas cyklu trzech spotkań z innymi uczniami i nauczycielami SP 41 uczestnicy wyjazdu podzielili się swoimi doświadczeniami i wrażeniami. Przedstawili zasady obowiązujące w tamtejszej międzynarodowej cypryjskiej szkole, np. nauka wszystkich przedmiotów w języku angielskim, noszenie mundurków, całkowity zakaz używania telefonów komórkowych, indywidualna praca z tekstem czy praktycznie codziennie zadawane prace domowe. Mimo tego oraz długiego dnia pracy- codziennie pobyt w szkole rozpoczynał się przed 8.00 i trwał do 15.30 lub 16.30 - Nina, Piotr, Szymon, Marta, Szymon i Michał podkreślają ogromne korzyści płynące z udziału w programie Erasmus+. Jak mówią: ”Rozwijaliśmy swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego przez cały wyjazd. Na lotnisku, w samolocie, w hotelu, w szkole, podczas zwiedzania, wizyt w muzeach czy w restauracji posługiwaliśmy się językiem angielskim, dzięki czemu mogliśmy nabrać pewności w komunikowaniu się tym językiem. Mieliśmy możliwość zobaczenia różnorodnych metod nauczania poza granicami naszego kraju. Uczestniczyliśmy w zajęciach poruszających ważne tematy, tj. ekologia, wielokulturowość czy prawa dziecka. Rozwijaliśmy umiejętność samodzielnej pracy oraz pracy w grupie, ale przede wszystkim uświadomiliśmy sobie konieczność bycia odpowiedzialnym za własną naukę i rozwój. Poznawaliśmy nową kulturę, język, kuchnię czy styl życia. Naprawdę polecamy wszystkim!!! A opiekunowie dodają: „Nasi uczniowie świetnie sprostali wszystkim zadaniom w zupełnie odmiennej rzeczywistości i jesteśmy z nich naprawdę dumni”.