7 KWIETNIA  - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Już kolejny rok obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, który został  ustanowiony w 1950 roku przez WHO. W naszej szkole przede wszystkim skupiamy się na zdrowym odżywianiu
i zdrowym stylu życia. Ponieważ podstawą zdrowego odżywiania są warzywa i owoce, uczennice klasy 7a, Nina, Zuzia i Marcelina wraz z panią Małgorzatą Ulanowską-Dylik, przygotowały wystawę warzyw i owoców oraz quiz wiedzy na temat ich wartości odżywczych. Można było przeczytać wiele cennych informacji na temat znaczenia warzyw i owoców dla zdrowia człowieka. Dla tych, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania związane z tymi produktami naszej diety czekały świeżutkie i dojrzałe owoce oraz warzywa. Nie zabrakło wśród nich owoców cytrusowych, ale także naszych rodzimych jabłek, gruszek i śliwek. Wśród warzyw, na uczniów czekała cała włoszczyzna oraz kapusta, sałata i buraki i wiele innych roślin niezbędnych w naszej kuchni.
          Jednocześnie odbył się konkurs wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Test zawierał 30 pytań zamkniętych, a wśród laureatów znaleźli się:

Milena Olejniczak kl.5a
Wiktoria Sobieraj  kl.5a
Jakub Strzelewicz  kl.8a

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zwycięskim uczestnikom quizu życzymy SMACZNEGO!