PODSUMOWANIE UDZIAŁU W AKCJI „EKO REVOLUTION - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ ELEKTROŚMIECI”

W piątek 13 października 2023 roku w ramach realizacji projektu „Eko Revolution” organizowanego przez fundację „Teraz Wy” odbył się niekonwencjonalny pokaz mody na Starym Rynku. Dzieci prezentowały stroje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Wśród naszych modeli można było zobaczyć eko-kreacje rycerskie, wieczorowe, balowe oraz bajkowe z ciekawymi dodatkami, takimi jak nakrycia głowy, torebki i biżuteria. Na tę okazję uczniowie przygotowali także płócienne torby, które przedstawiały hasła i symbole nawiązujące do wartości ekologicznych. Przygotowując się do naszego pokazu mody udaliśmy się się w dniu 9 października na spotkanie z Prezydentem Miasta Bydgoszczy, aby porozmawiać o świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta oraz zaprosić przedstawicieli Urzędu Miasta na zaplanowane wydarzenie.

Celem naszych działań było podwyższanie świadomości ekologicznej oraz promocja naszej szkoły, jako dbającej o środowisko naturalne ze szczególnym zwróceniem uwagi na konieczność poszanowania dziedzictwa natury, która musi przetrwać dla następnych pokoleń.

Obejrzyj więcej ------>  Z okazji Światowego Dnia bez Elektrośmieci zorganizowaliśmy pokaz mody na bydgoskim rynku. Razem z dziećmi odwiedziliśmy Prezydenta Rafała… | Instagram