SEKRETY PTAKÓW DRAPIEŻNYCH –
 WARSZTATY W OGRODZIE FAUNY W MYŚLĘCINKU.

Dnia 14 września br. uczniowie klasy 7a wraz z  wychowawcą panem Gracjanem  Czapiewskim oraz panią Małgorzatą Ulanowską-Dylik wzięli udział w warsztatach na temat sekretów ptaków drapieżnych. Warsztaty odbyły się na terenie Ogrodu Fauny w Myślęcinku.
     Zajęcia  prowadziła pani Magdalena – pracownik dydaktyczny Ogrodu. Podzielone zostały one na trzy części:
1. Prelekcję na temat wybranych ptaków drapieżnych znajdujących się w ogrodzie,
2. Wykonanie karty pracy przez uczniów, na której znajdowały się zadania dotyczące rozpoznawania piór i jaj ptaków oraz określenie rodzaju pożywienia tych ptaków na podstawie wypluwek,
3. Przygotowanie plakatów zawierających najważniejsze informacje dotyczące ptaków drapieżnych.
Uczniowie spisali się na medal. Aktywnie brali udział w wykonaniu zadań. W nagrodę posilili się pysznymi lodami.
  Na koniec klasa zwiedziła inne zakątki ZOO, zwłaszcza siedlisko niedźwiedzia, tygrysa, zebry i innych zwierząt.