W ramach grantu „Od pasji do kariery - spotkania z ciekawymi ludźmi”, klasy młodsze odwiedzały miejską bibliotekę, aby zgłębić tajniki pracy bibliotekarza. Wizyty nie tylko obaliły stereotypowe wyobrażenia o bibliotekach jako miejscach jedynie do wypożyczania książek, lecz także otworzyły oczy uczniom na różnorodność możliwości zawodowych w tej dziedzinie. Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniami i zadawały wiele ciekawych pytań.

Podczas cyklu wizyt, uczniowie zostali wprowadzeni w różnorodne aspekty pracy bibliotekarza- od nauki systemów katalogowania, przez organizowanie wydarzeń kulturalnych, po działania edukacyjne. Młodzi ludzie odkryli, że praca w bibliotece to fascynujące i wielowymiarowe zajęcie. Warsztaty, które były integralną częścią spotkań, nie tylko pozwoliły uczniom praktycznie zapoznać się z codziennymi obowiązkami bibliotekarza, ale także rozbudziły ich pasję czytelniczą. Ta inicjatywa poszerzyła horyzonty zawodowe młodzieżyzachęciła do pogłębiania swojej pasji literackiej.