W ostatnim tygodniu października uczennice i uczniowie klas 1-3 spotkali się z panią Svietłaną - pracownikiem naszej szkoły. Wysłuchaliśmy historii pani, która pochodzi z Ukrainy. Kilka lat temu wyjechała ze swojej ojczyzny uciekając wraz z rodziną przed wojną. Osiedliła się w Bydgoszczy, gdzie podjęła pracę. Wspomnienia z lat dziecięcych i młodzieńczych pani Svietłany bardzo nas zainteresowały, bowiem w Ukrainie trochę inny jest system edukacji niż w Polsce. Dowiedzieliśmy się jakie wykształcenie i talenty posiada. Zachęcała uczniów do realizowania swoich pasji i rozwijania talentów. Wśród pytań, które zadawali uczniowie przewijały się te o tradycje i  zwyczaje panujące na Ukrainie. Na zakończenie spotkania usłyszeliśmy hymn Ukrainy, który zaśpiewał nasz gość.