Spotkanie z absolwentami szkoły w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego stanowiło uroczyste zakończenie projektu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Wyjątkowymi gośćmi tego wydarzenia byli Rektor prof. dr hab. inż. Marek Adamski oraz Prorektor ds. Kształcenia i Spraw Studenckich dr hab. inż. Małgorzata Gotowska. Oboje są wybitnymi postaciami w dziedzinie nauk rolniczych, związani z renomowaną Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Rektor, pełniący funkcję od 2020 do 2024 roku, to pan Marek Piotr Adamski, natomiast pani Małgorzata Karolina Gotowska, agronomka i zootechnik, jest Prorektorem ds. kształcenia i spraw studenckich. Zaszczyciły nas również swoją obecnością pani dyrektor Maria Lewandowska-Konarska i przewodnicząca Rady Rodziców pani Kamila Zawiszewska, która także jest absolwentką naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, gdzie goście mieli okazję do autoprezentacji. Podczas tego wydarzenia przypominali swoje szkolne lata spędzone w SP 41 oraz dzielili się doświadczeniem z kolejnych etapów edukacji, które ostatecznie doprowadziły ich do zajmowanych obecnie ważnych stanowisk. Uczniowie, wysłuchując wspomnień, byli zachwyceni postawą absolwentów, którzy z sukcesem podążali za własnymi pasjami i marzeniami. Goście chętnie odpowiadali na pytania, inspirując młodzież do świadomego dążenia do własnych celów. Na zakończenie spotkania Rektor i Prorektor wpisali się do Księgi Pamiątkowej szkoły, pozostawiając trwały ślad swojej obecności. Dodatkowo, obie postacie odwiedziły mury swojej dawnej podstawówki, co stanowiło symboliczny gest powrotu do korzeni i oddania hołdu miejscu, które miało istotny wpływ na ich rozwój edukacyjny. To spotkanie nie tylko umożliwiło uczniom zdobycie cennych inspiracji, ale także ukazało, że ścieżki kariery można kształtować, realizując własne pasje i marzenia.