SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

1 [m]

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata 2023”. Teren, który sprzątali uczniowie, obejmował okolice szkoły oraz najbliższe ulice takie jak: Nowodworską, Sierocą, Nową, Chołoniewskiego i inne.
       Obserwując ulice naszego osiedla zauważamy, że z roku na rok zmniejsza się ilość śmieci pozostawianych na ulicach. Świadczy to o większej świadomości mieszkańców oraz trosce o tereny wokół własnego mieszkania i odpowiedzialności za wspólne dobro. W akcji wzięło udział 16 klas, czyli uczniowie całej szkoły. Zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki udali się na ulice osiedla i pozbierali gdzieniegdzie porozrzucane śmieci.
      Coraz mniej spotyka się wyrzuconych butelek, opon czy sprzętu agd.  Należy się tylko cieszyć, że uczymy się w okolicy czystej i zazielenionej.

Więcej o akcji można poczytać na stronie: Sprzątanie Świata 2023 - Fundacja Nasza Ziemia (sprzatanieswiata.pl)