Z okazji Międzynarodowego Dnia Wody klasy 7 przygotowały projekt STEAM starając się odpowiedzieć na pytania: Czy może zabraknąć wody? Co możemy zrobić, aby tak się nie stało? Co robię źle? Jak powinienem postępować by być bardziej świadomym ilości zużywanej wody? Jak mogę to zmienić? Projekt łączył w sobie rozmaite zajęcia i aktywności - plastyczne, językowe, matematyczne, przyrodnicze, chemiczne. Podsumowaniem działań była wystawa prac uczniów, a także dzień aktywności podczas którego chętni rozwiązywali quizy i krzyżówki na temat wody przygotowane przez uczniów klas 7. Ponadto klasy starsze miały okazję zagrać w gry planszowe dotyczące ekologii a opracowane w ramach realizacji projektu. Łączyły one wiedzę matematyczną, językową i przyrodniczą, dając graczom okazję nie tylko do sprawdzenia i poszerzenia swojej wiedzy o ochronie środowiska, ale i do dobrej zabawy.