ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2024
POD HASŁEM:
ŚWIEŻA WODA ZDROWIA DODA!”

Jak co roku 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Świeża woda zdrowia doda!”  i była związana z funkcją wody w życiu organizmu. Woda to nasz największy skarb, którego jest coraz mniej, bo zdatnej do picia jest około 1% na kuli ziemskiej. Działalność człowieka, a właściwie jego konsumpcyjny charakter powoduje, że zużywamy ogromne ilości wody: na hodowlę zwierząt, na produkcję ubrań oraz w gospodarstwie domowym. Musimy uczyć młode pokolenie, aby oszczędzało wodę, bo może jej niedługo zabraknąć. Stanie się towarem cenniejszym od złota. Bez złota możemy żyć, ale bez wody nie przeżyjemy nawet tygodnia. To ona decyduje o naszym samopoczuciu, wyglądzie skóry, koncentracji i innych procesach życiowych.
        Ponieważ w naszej szkole uczniowie piją duże ilości tego cennego napoju, zorganizowano jak co roku konkurs dla klas 4-8 związany z wpływem wody na nasze zdrowie. Oto zwycięzcy:

Chłapek Szymon kl.6b
Demski Mateusz kl.4a
Szymkuć Kinga kl.4b
Żmich Ania kl.4a
Gburek Piotr kl.8a
Dombrowski Alan kl.5b
wyróżnienia
Zborowski Dominik kl.6a
Bieluszewska Estera kl.4a

Zwycięzcom gratulujemy!

Jednocześnie odbyła się degustacja wody z dodatkami takimi jak mięta, cytryna, arbuz i melon dla uczniów klas 4-8. Woda w takiej postaci bardzo im smakowała i zachęcała do częstszego jej picia. Nie na darmo mówi się, że „Woda to źródło życia!”.

Konkurs i degustację wody przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Ulanowska-Dylik wraz z uczennicami z klasy 7a -  Amelką i Weroniką oraz Martą z kl.7b.