WITAMY PANIĄ WIOSNĘ!

20 marca przypada równonoc wiosenna, a co za tym idzie rozpoczęła się astronomiczna  wiosna. Do szkoły przybyła z samego rana z koszyczkiem pełnym słodkiej niespodzianki. Tegoroczna wiosna to panienka o jasnych blond włosach. Jak zwykle piękna, w zielonej sukience, z pięknym warkoczem i wiankiem na głowie wykonanym z gałązek wierzby, które zostały  przystrojone kwiatkami żonkili i pierwiosnków. Przyniosła dzieciom radość, świeżość oraz cukierki - jajeczka – symbol budzącej się  przyrody i odradzającego się życia. Bardzo chętnie napiła się orzeźwiającej wody z cytryną i miętą i ruszyła na powitanie dzieci.
        W postać Pani Wiosny wcieliła się w tym roku Maria Sowińska z klasy 7b, a towarzyszyła jej koleżanka z klasy Marta i pani Małgorzata Ulanowska-Dylik.