W piątek 22.09. klasy 2 b i 4 b odbyły wycieczkę do siedziby MZK przy ul. Inowrocławskiej. Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty zorganizowane z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a dokładnie w tzw. Dniu bez samochodu. Spod szkoły zabrał nas na miejsce zabytkowy autobus. Na miejscu najpierw dzieci spotkały się z policjantami i wysłuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mogły usiąść na policyjnym quadzie i wsiąść do radiowozu, w którym można było nawet włączyć syrenę. Potem było zwiedzanie autobusów z różnych okresów - od lat 90-tych po najnowszy, elektryczny. Bieganie po otwartych pojazdach okazało się świetną zabawą. Szczególnie podobało się siadanie na miejscu kierowcy. Następną atrakcją była wizyta w centrum kontroli ruchu. Tam zobaczyliśmy, w jaki sposób MZK obserwuje ruch na ulicach Bydgoszczy i śledzi autobusy. Na zakończenie zwiedziliśmy warsztaty, w których naprawia się autobusy i widzieliśmy nawet remont pojazdu po kolizji. Dzieci były bardzo zadowolone, tym bardziej, że wróciły z pamiątkami przygotowanymi przez MZK.