Jesień w ogródku szkolnym

  Wiosna i lato to czas kwitnących kwiatów. Natomiast jesień to pora roku, która umożliwia wielu roślinom ujawnienie prawdziwej ich urody w postaci przepięknych barw liści i owoców. To także okres królowania traw takich jak rozplenice, miskanty i ostnice. To również czas prac pielęgnacyjnych służących przygotowaniu roślin do spoczynku zimowego oraz sadzeniu roślin cebulowych. Tak też dzieje się w naszym ogrodzie.
  Uczniowie klasy VI b sadzili krokusy, przebiśniegi i cebulice, których pyłek będzie stanowić pierwszy wiosenny pokarm dla owadów. W naszym ogrodzie nie zabraknie również różnokolorowych tulipanów, hiacyntów i żonkili.
 Ale obecnie cieszymy się przebarwionymi na różne odcienie żółci liśćmi magnolii, purpurowych perukowców i judaszowca oraz żółto-różowych liści ambrowca.  Cudownie wyglądają amarantowe kwiatostany hortensji bukietowej oraz różnobarwne cynie. Wielkiego uroku dodają kwiaty powojnika tworzące piękne zielone pompony i towarzyszące mu drobniutkie kwiatki astrów krzaczastych.
  Jesień to nie tylko feria barw, ale także różnorodność owoców. W naszym ogrodzie spotkać można cudowne rajskie jabłuszka oraz owoce ogników, które przez zimę będą stanowić pokarm dla ptaków.
  W ogrodzie zadomowiły się nie tylko owady i ptaki, ale również koty wygrzewające się w gąszczu roślin. Spotkać można również jeże. Przygotujemy dla nich miejsce zimowania z liści i gałązek.