WIOSNA W OGRODZIE SZKOLNYM 2021

Wiosna 2021 zawitała w naszej szkole niezwykłą różnorodnością barw i form kwiatów. Wzbogaciliśmy się o różne odmiany narcyzów i tulipanów, które przepięknie zdobią otoczenie szkoły. Po raz pierwszy zakwitł również judaszowiec podolski - jeden z najpiękniejszych krzewów wiosennych. Należy dodać, że kwiaty u niego zakwitają na korze. Nie zabrakło także glicynii, która zaprezentowała  piękne fioletowo-białe grona kwiatów oraz jabłoni rajskich „Ola”. Na uwagę zasługują także powojniki o wspaniałych barwach. Wokół świerka srebrnego zagościł się bodziszek. Nie zawiodły konwalie, azalie, rododendrony i piwonia. Ślicznie wyglądają szałwie i naparstnice.
      Jak zwykle pierwsze zakwitły przebiśniegi i żonkile, za nimi krokusy, szafirki i hiacynty. Przepiękne kwiaty pokazała magnolia. Jednak największymi „gwiazdami” tej wiosny okazały się tulipany i narcyzy.