Lato w ogródku szkolnym 2020 r.

Lato w ogródku rozkwitło ferią barw. Oprócz roślin ogrodowych przyjaznych owadom, które posadziliśmy we wcześniejszych latach, zaplanowaliśmy zamiast trawnika – łąkę kwietną. Wczesną wiosną wysialiśmy nasiona dzikich roślin pożytkowych. W lipcu mogliśmy już cieszyć się pięknymi makami, chabrami, majestatecznymi żmijowcami oraz nostrzykiem. Wyrosła także maruna, krwawniki, koniczyny i lucerny. Nasze owady miały w tym roku  wiele pożywienia i chętnie zaglądały do naszego ogrodu. Pod świerkiem posadziliśmy bodziszek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku stworzy piękny kobierzec z liści i kwiatów. W ogrodzie pojawili się „strażnicy”- chłopiec i dziewczynka, którzy zapraszają dzieci do ogrodu i zachęcają do odpoczynku i relaksu.