eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko), współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Nasza szkoła przetarła pierwsze szlaki w tym programie w 2013 projektem „Pen pals etwinned”. Jesteśmy więc z nimi 10 lat, w trakcie których realizowaliśmy rozmaite projekty (co roku inny) nawiązując kontakt z wieloma partnerami z całej Europy. Były to szkoły podstawowe, a czasem i średnie, z Grecji, Włoch, Rumunii, Szwecji, Niemiec, Turcji, Francji, Słowacji, Cypru, Hiszpanii, Portugalii. To właśnie w ramach eTwinningu nasi nauczyciele poszerzali i poszerzają nadal swoje kompetencje technologiczne, gdyż udział w projektach zmusza nas niejako do odkrywania coraz to nowszych aplikacji i rozwiązań cyfrowych. Przy realizacji jednego projektu współpracują ze sobą nauczyciele kilku przedmiotów z uwagi na to iż są to projekty interdyscyplinarne.

Do tej pory otrzymaliśmy 8 Krajowych Odznak Jakości za różnorodne projektyoraz 5 Europejskich Odznak Jakości, a od 2018 roku natomiast 3 Odznaki Szkoły eTwinning podkreślające nasze zaangażowanie we współpracę europejską i umiejętność dzielenia się wiedzą oraz efektami swojej pracy. W tym roku realizujemy jednocześnie 3 projekty, jeden autorski – „Live and let live”, jeden typowo dla klas 1-3 „ABC be safe with me” oraz dla klas starszych „Mindful penpals”. Mamy nadzieję iż w związku z szerszym zaangażowaniem społeczności szkolnej przyczynią się one zarówno do podniesienia wyników kształcenia jak i kompetencji naszych nauczycieli.

Zachęcamy do śledzenia naszych osiągnięć na blogu naszego projektu. ---->Live and let live (letlivee23.blogspot.com)

1 [d]