Lato w ogródku szkolnym  2021

Lato w ogródku szkolnym mieniło się różnymi kolorami tęczy w postaci wielu  kwitnących roślin. Na uwagę zasługiwała rabata bylinowa, która ma już trzy lata. Po tym czasie od założenia rośliny asymilują się, rozwijają, jedne wypierają drugie. Pozostają tylko te, którym odpowiadają warunki tam panujące. Rozrosły się jeżówki, floksy wytworzyły ogromne kwiatostany, a rozwary zajęły główne miejsca w pierwszym rzędzie. Róże rabatowe wyjątkowo pięknie zakwitły w tym roku. Uwagę naszą zwróciły też budleje oraz hortensje. Zdecydowana większość roślin sprzyja owadom zapylającym, a sezon kończy kwitnąca barbula klandońska oraz różnokolorowe cynie. Nadchodzi okres traw i przebarwiających się liści perukowców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii i filmów z naszego ogrodu.

ZOBACZ FILMY------------>LATO I ROŚLINY