22 marca -  Światowy Dzień Wody

„Wody podziemne: niewidoczne zasoby” – to hasło promujące Światowy Dzień Wody 2022 r. Tylko 4% wód na kuli ziemskiej to woda pitna. To niewiele. Wielkie zasoby stanowi woda zmagazynowana w lodowcach, ale jest niezbędna do utrzymania odpowiedniego klimatu Ziemi. Dlatego też niezbędne jest oszczędzanie wody.
    Bardzo dużo szkód wywołuje w przyrodzie osuszanie terenów podmokłych na polach uprawnych w postaci melioracji, budowanie rowów odwadniających, osuszanie  zbiorników wodnych. Ważniejsza staje się budowa drogi zamiast pogłębienia i oczyszczenia stawów na osiedlach miejskich.
      Człowiek nie myśli o tym, że za 20 lat może wody zabraknąć. Stanie się ona „cenniejsza od złota”. Dlaczego? Bo bez wody nie można żyć dłużej niż siedem dni. Dlatego celem edukacji ekologicznej w szkołach jest uświadamianie uczniom troski o wodę, magazynowanie jej i oszczędzanie.
Kolejny już rok uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie i przygotowali plakaty informujące o możliwościach oszczędzania wody w przyrodzie i gospodarstwie domowym oraz piękne przestrzenne makiety.

W klasach 4-8 wyróżniono:

Makiety        I miejsce  -  Antonina Kudła kl.8b
                  I miejsce  -  Piotr Gburek  kl.6a
Plakaty        I miejsce  -  Oliwia Ważny  kl.7c
                         II miejsce  -  Roksana Jusiak   kl.8c
                     III miejsce  -  Inez Szabelska  kl.7a

W klasach 0-3 wyróżniono:

I miejsce  -    Miloslava Burlutskaia kl.0

II miejsce - Alicja Balcerak  kl.2a

III miejsce - Wiktor Adamski  kl.3b

Wszystkim uczestnikom  GRATULUJEMY!

Organizatorem konkursu w klasach IV-VIII była pani Małgorzata Ulanowska-Dylik, a w klasach 0-III pani Ilona Bukowiecka.