24 września – biliśmy rekord w Biegu Erasmusa 2021!

1 [m]

24 września, na zakończenie Tygodnia Języków Obcych, dołączyliśmy do międzynarodowego Biegu Erasmusa. Wraz z innymi uczestnikami biegu, podjęliśmy próbę bicia rekordu! Dołączyliśmy do wyzwania:  „Najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”.

O samym biegu organizatorzy piszą:

„Wydarzenie, organizowane już po raz 5-ty, ponownie odbędzie się w formule zdalnej. 24 września 2021 r., w całej Polsce staną do rywalizacji 4-osobowe drużyny, których cel będzie jeden: przebiec, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans w 60 minut. W tym roku Narodowa Agencja poszerza formułę o możliwość startu pojedynczych osób, które zostaną losowo połączone w sztafety z innymi indywidualnymi biegaczami.”

Z naszej szkoły pobiegła jedna sztafeta z reprezentacją klasy sportowej – 8B. Start rozpoczął się o godzinie 10:00 i do godziny 11:00 nasi uczniowie przebiegli 17,4km! To bardzo imponujący wynik.

Na oficjalny werdykt jeszcze czekamy, ale jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników. Już snujemy plany, o kolejnych zawodach w ramach biegów Erasmusa.

Zapraszamy do fotorelacji i obejrzeniu filmu.

Bieg Erasmusa.mov - Dysk Google