29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek stworzyła właśnie z myślą o dzieciach. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygodę z książką. Czytanie na głos ma bowiem dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa na ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, a także uczy samodzielnego myślenia.

Dzień Głośnego Czytania celebrowaliśmy także i w naszej szkole.  Tego dnia lekcje języka polskiego wyglądały nieco inaczej niż zwykle. Młodsi uczniowie i uczennice przynieśli na zajęcia swoje ulubione książki i zaprezentowali przed klasą wybrane fragmenty. Klasy starsze miały natomiast okazję zapoznać się z nieśmiertelną twórczością Stanisława Lema, oddając się lekturze opowiadań o świecie robotów. Dla każdego czytelnika, tego młodszego i nieco starszego, była to doskonała okazja do zaprezentowania swoich preferencji czytelniczych, a także doszlifowania umiejętności pięknego czytania.

Organizatorami akcji były nauczycielki języka polskiego.