AHOJ, SZKOLNA PRZYGODO! CZYLI O ŚLUBOWANIU UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

27 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Hasło tego ważnego wydarzenia „Ahoj, szkolna przygodo!” było zachęcające, bo każdy uczeń chce przeżyć niezwykłe przygody, nie tylko na początku szkolnej edukacji.

Uczniów klas pierwszych i zaproszonych gości powitali ubrani w marynarskie i pirackie stroje trzecioklasiści. To oni zabrali dzieci na pokład wspaniałego statku i wyruszyli z nimi w niezwykły rejs, podczas którego musieli udowodnić, że są prawdziwymi marynarzami, godnymi miana uczniów szkoły. Ta niezwykła podróż nie mogła odbyć się bez kapitana, a właściwie dwóch kapitanów – pana Dyrektora Wojciecha Konarskiego i pani V-ce Dyrektor Hanny Matuszewskiej.  Podczas tej podróży uczniowie klas pierwszych mieli do wykonania różne zadania. Pierwszoklasiści okazali się bardzo mądrymi i zdolnymi dziećmi, bez problemu sprostali wszystkim wyzwaniom.

Uczniowie klasy 3b zaprezentowali się w na „Wyspie Tańca” dając pokaz swoich umiejętności w improwizacjach „morskich”- tańcu z szarfami oraz balecie do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”, a podczas „odwiedzania” kolejnych wysp śpiewali szanty, m.in.: „Hej, ho żagle staw”, „Płynie statek z bananami”. W trakcie rejsu nikt nie wypadł za burtę, nikt nie wylądował w paszczy rekina. Wszyscy umknęli złym piratom i do portu dopłynęli cali i zdrowi.

Pan Dyrektor potwierdził, że pierwszoklasiści okazali się dzielnymi marynarzami i zasłużyli na przyjęcie do szkolnej braci, dlatego też z wielką radością przyjął ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy.

Pierwszaki ślubowały przy Sztandarze Szkoły, po nich swoje przyrzeczenie złożyli rodzice. Następnie zostały uroczyście pasowane przez dyrekcję szkoły ołówkiem. Świadczy o tej uroczystości podpis - odcisk kciuka, który znajdzie się w kronice szkoły. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego i uczniowie klasy 3b zapewnili pierwszaków, że zawsze na starszych kolegów można liczyć i o tym, że w szkole jest wesoło i nie trzeba się jej bać.

Po uroczystości dzieci odebrały legitymacje szkolne oraz tarcze. Otrzymały także pamiątkowe akty pasowania na ucznia i medale. Zgodnie z tradycją dzieci posadziły drzewko w ogrodzie szkolnym- tym razem piękne, rajskie jabłonie,  które „przywiozły” z „Wyspy Rajskich Drzewek”. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w klasach.

Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawcą, panią Iloną Bukowiecką. Dekoracje stworzyli pani Alicja Essuman–Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Nad nagłośnieniem czuwała pani Hanna Forbot,  Antoni i Maciej z klasy 7c.

RODZICOM GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH POCIECH,
A PIERWSZAKOM ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!