W poniedziałek, 25.03 odbyły się warsztaty dla nauczycieli z podziałem na zespoły przedmiotowe. Nauczyciele biorący udział w szkoleniu we Florencji, czyli pan Andrzej Kowalewski, pani Hanna Forbot, pani Anna Smeja-Robak oraz pani Joanna Gralak przeprowadzili lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Pokazywali działanie takich aplikacji jak: Plickers, Hp reveal z elementami nauczania wyprzedzającego, stellarium, wheeldecide, classroomscreen, c-map tools, mimind, edmodo, trello, linoit, padlet i wiele innych. Nauczyciele prowadzący dostosowali narzędzia do nauczanych przez siebie przedmiotów oraz przeprowadzili panel dyskusyjny na temat wykorzystywania ich na lekcjach.

Nowoczesne narzędzia okazały się być mało znane wśród nauczycieli naszej szkoły, mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości posłużą w prowadzeniu zajęć w sposób nowoczesny i bliższy zainteresowaniom uczniów w myśl zasady będącej celem i zarazem tytułem naszego projektu: Zastosowanie mediów społecznościowych i nowoczesnych technologii w nauczaniu odpowiedzią na zmieniające się potrzeby współczesnej młodzieży.