„AKTYWNI RAZEM – WOLNI OD UZALEŻNIEŃ!”

Z wielką radością ogłaszamy, że w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy nasi uczniowie odnieśli wspaniałe sukcesy.

Celem konkursu były działania profilaktyczne w zakresie przedstawienia alternatywnego spędzania czasu bez używek, promowania alternatywnych zachowań ograniczających uzależnienie od Internetu, wzmacniania więzi i relacji rówieśniczych, szkolnych oraz rodzinnych, wzbudzanie aktywności fizycznej i emocjonalnej, dbanie o zdrowie i kondycję psychiczną, kształtowanie kreatywnego myślenia oraz zwiększania umiejętności konstruktywnego korzystania z nowych technologii jako przeciwdziałania uzależnieniom.

Uczniowie zmagali się w różnych kategoriach: sportowej, medialnej i filmowej. Dodatkowo zawsze premiowana była aktywność rodzinna. Uczniowie opisywali swoją aktywność, rejestrowali ją w formie wideo i załączali do Activ Booka. W kategorii medialnej uczestnicy tworzyli esej, reportaż na temat „Wolność bez używek”. Natomiast w kategorii filmowej przygotowywali scenariusz oraz opis planu zdjęciowego do filmu „Trzeźwo spójrz na świat". Na podstawie tego scenariusza, który wcześniej został zaakceptowany przez koordynatorów projektu, nagrali i samodzielnie zmontowali film.

Gratulujemy Alicji Balcerak za zajęcie II miejsca w kategorii medialnej, Lilianie Koteckiej za zajęcie III miejsca w kategorii filmowej oraz Maksymilianowi i Aleksandrowi Steckim z rodziną za zdobycie I miejsca w kategorii  „Najbardziej Aktywna Rodzina 2024”. Wasze zaangażowanie i kreatywność są dla nas powodem do dumy. Dziękujemy wszystkim uczniom za ich udział w projekcie oraz zaangażowanie w konkursie. Wasza praca i poświęcenie są inspiracją dla nas wszystkich.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rodziców, którzy wspierali i motywowali swoje dzieci w realizacji zadań konkursowych. Z przyjemnością także informujemy, że nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii „Najbardziej Aktywna Placówka”.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wspólny wysiłek i gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Razem możemy osiągać wspaniałe rzeczy.