BAKCYL BANKOWOŚCI W KLASACH SIÓDMYCH

Wzorem roku ubiegłego  uczniowie klas siódmych naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w ramach programu:

"BAKCYL - Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży".

Pani Marlena Hypszer, wolontariusz z banku, przeprowadziła w tych klasach lekcje na temat "Twoje pieniądze". Uczniowie rozmawiali między innymi o: historii pieniądza, formach płatności - od wymiany towarów do płatności elektronicznych, przychodach i wydatkach, oszczędzaniu,  oraz planowaniu swoich  wydatków. Wszyscy chętnie włączali się do dyskusji, pracowali nad planowaniem swojego budżetu, a na koniec zajęć bezbłędnie rozwiązali quiz podsumowujący.

O PROJEKCIE:

Projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży, BAKCYL stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy. Projekt BAKCYL to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. W drugim semestrze planujemy kolejne spotkanie, na temat "Od oszczędzania do inwestowania".

Szkolny koordynator projektu:

Joanna Kućmaja