BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – ZABAWY W MOBILNYM MIASTECZKU

Czwartkowe spotkanie z dziećmi przedszkolnymi w ramach projektu Otwarta Szkoła – cztery pory roku w SP41 rozpoczęła piosenka o zasadach ruchu drogowego. Miasteczko ruchu drogowego, które przygotowaliśmy dla przedszkolaków wyposażone zostało w mini znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, przejście dla pieszych i samochodziki. Wszystkie pomoce umożliwiły aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach, odzwierciedlających zachowania w ruchu drogowym.
Dzięki przygotowanym zadaniom  dzieci uczyły się poprzez zabawę i zdobywały doświadczenie w warunkach zbliżonych do realnych sytuacji na drodze. Bawiąc się, nie tylko mogły  być pieszymi, którymi są na co dzień w ruchu drogowym, ale także mogły zobaczyć, jak to jest z drugiej strony, gdy znajdą się na miejscu kierującego pojazdem. Zadowolone i uśmiechnięte przedszkolaki opuszczały mury naszej szkoły.