Bieg Erasmusa 2024

Bieg Erasmusa 2024 odbył się na terenie naszej szkoły 12 kwietnia o godzinie 10.00. Sportowa rywalizacja była wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Tygodniowi Młodzieży 2024. Głównym celem biegu było informowanie i zachęcanie młodych osób do aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce między 6 a 9 czerwca 2014 roku. Bieg był nie tylko sportowym wyzwaniem, to także manifestacja zaangażowania w demokrację i wspólną budowę lepszej, bardziej zjednoczonej Europy.

Godzina biegu dla demokracji!

Bieg Erasmusa to wirtualne zawody, których każdy uczestnik biegnie co najmniej 15 minut. Wynik 4 osobowej drużyny ustalany jest na podstawie łącznej odległości pokonanej przez czterech zawodników w ciągu 60 minut. Rezultat każdego z biegaczy powinien zostać udokumentowany przy pomocy zrzutu ekranu z aplikacji Strava. W tym roku naszą reprezentacją byli uczniowie klas 7. Dziękujemy za zaangażowanie kibiców i sportową walkę Marysi, Ani, Vadymowi oraz Antkowi!!! Do zobaczenia za rok!!!