„DRZEWO  ROKU  2020”

Mimo pandemii, staramy się kontynuować akcje, które były organizowane od kilku lat. Jedną z nich jest konkurs pn.: „Drzewo Roku”. Jego celem jest propagowanie piękna i walorów drzew, zwłaszcza gatunków rodzimych oraz ich ogromnego znaczenia dla życia na Ziemi. W związku ze zmniejszającymi się obszarami lasów deszczowych, musimy dbać o nasze małe środowisko, w naszym kraju, w naszym rodzinnym mieście, a nawet okolicach domu i szkoły.
   Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne prace przedstawiające ich ulubione drzewa w dowolnej technice. Znalazły się zarówno prace wykonane z surowców wtórnych, do niektórych użyto żywego materiału roślinnego jak liści czy kory. Inne narysowano ołówkiem, jeszcze inne przedstawiono w formie rysunku lub wyklejanki. Kreatywność i pomysłowość uczniów okazała się ogromna. Trudno było wybrać najlepsze prace. Dlatego wszystkie zostały nagrodzone, a niektóre ozdobiły sekretariat szkoły.

Wszystkim uczniom gratuluje pomysłowości organizator konkursu pani Malgorzata Ulanowska-Dylik