DRZWI OTWARTE JUŻ ZA NAMI!

12 lutego  w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte. Były doskonałą  okazją do poznania szkoły przez naszych przyszłych uczniów i ich opiekunów. Dały możliwość, aby zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, poznać nauczycieli, klasy, pracownie i ich wyposażenie,  warunki w jakich będą pracować i  bawić się przyszli PIERWSZOKLASIŚCI. Rodziców i dzieci powitał pan dyrektor Wojciech Konarski z panią wicedyrektor Hanną Matuszewską, którzy wraz z gronem pedagogicznym zaprosili wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach i prezentacjach. Rozpoczęli uczniowie klasy 6a, dając tylko niewielki pokaz swoich ogromnych umiejętności tanecznych. Tuż po nich wystąpili nauczyciele naszej szkoły, prezentując znany wiersz „Na straganie”. Po przedstawieniu nasi Goście poznali zasady „zdobywania literek”, które po ich prawidłowym ułożeniu tworzyły hasło „OTWARTA SZKOŁA”. Pierwsze litery dzieci otrzymały za udział w układaniu puzzli, odgadywaniu „co ukryło się w worku”, segregowaniu owoców i warzyw oraz za aktywne uczestnictwo w „gotowaniu zupy”. Później pomieszczenia szkolne stanęły otworem przed uczniami i ich opiekunami.  Dzieci mogły brać udział w licznych zajęciach i zabawach,  takich jak:

-warsztaty plastyczne: przygotowywanie serc walentynkowych, origami, zabawy z masą plastyczną i plasteliną

-zabawy ruchowe- specjalnie przygotowany tor przeszkód

-zabawy z językiem angielskim

-zabawy matematyczne

-zabawy z TIK.

Bawiły się wykorzystując tablice interaktywne oraz liczne pomoce dydaktyczne. Każdy uczestnik szkolnej ekspedycji otrzymał niespodziankę. Było to bardzo udane popołudnie. Humory dopisywały. Do zobaczenia we wrześniu!