Dzień Dziecka to wielkie święto dla naszych uczniów. Po ubiegłorocznej pandemii tym razem zaplanowaliśmy różnorodne atrakcje i cały dzień nazwaliśmy „Dniem Różnorodności”. Motywem przewodnim atrakcji było poszukiwanie własnej tożsamości, ale także dzielących nas różnic i łącznych podobieństw. Wszyscy jesteśmy inni, przy czym każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy – bez względu na to skąd pochodzimy, jak wyglądamy, w co wierzymy i jakie mamy hobby. Każdy też powinien lubić siebie i potrafić doceniać swoje atuty.
Podczas Dnia Różnorodności można było rozwijać wiele talentów, od plastycznych po taneczne i sportowe, powiedzieć coś miłego samemu sobie (na głos i przy wszystkich!), a także wybrać ulubione miejsce w szkole, poznać naszą szkolną społeczność, rozwiązać quizy wielokulturowe i rozwijać umiejętność myślenia matematycznego. Była miła pluszowa postać do przytulania, a także fotobudka, gdzie na poważnie bądź z dystansem do siebie można było zrobić sobie zdjęcia tworząc hasła promujące postawę otwartości. Dzięki uprzejmości rodziców i szkolnej Rady Rodziców czas umilała nam kawiarenka oraz loteria fantowa zorganizowana przez panią Joannę Pstrong.
W imieniu uczniów dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie atrakcji, a w szczególności: pani Adzie Bielawskiej, która przygotowała stanowiska, panu Pawłowi Tomaszewskiemu za lekcje tańca, pani Annie Smeja-Robak za część interaktywną quizu i zabawy z tabletami, pani Joannie Rochowskiej oraz panu Piotrowi Olszewskiemu za zawody sportowe, pani Joannie Pstrong za przygotowanie loterii fantowej, paniom Monice Papieskiej i Magdalenie Szuniewicz za naukę plecenia wianków i tworzenia flagi Ukrainy, pani Katarzynie Fredyk za zabawę z malowaniem ciała, pani Katarzynie Łasej za matematykę na wesoło oraz wielu innym nauczycielom, który pomagali przy pozostałych stanowiskach - pani Alicji Essuman-Mensah, pani Izabeli Kantorek, pani Beacie Leśniewskiej, pani Joannie Kalinowskiej i pani Hannie Czajkowskiej. Nad koordynacją wydarzenia czuwała pani Joanna Gralak.
Zapraszamy do krótkiej relacji w postaci filmu autorstwa pani Ady: