DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

Czy wiecie, że popularny deser który jecie - Tiramisu, pochodzi z Włoch? Pewnie tak, lecz mało kto z Was wie, że słowo "tiramisu" oznacza "podnieś mnie na duchu" (sprawa oczywista w tym wypadku). Te oto i podobne ciekawostki odkrywaliśmy podczas Dnia Języków Obcych celebrując fakt, iż znamy język angielski i niemiecki i chcemy je znać jeszcze lepiej. Wykonując klasowe projekty, staraliśmy się również poznać kulturę i najistotniejsze fakty dotyczące różnych państw, zwłaszcza krajów partnerskich naszych projektów eTwinning - Turcji, Włoch. Cypru, Grecji, Francji i w tym roku również Rumunii. Z pewnością  wiemy jak wyglądają flagi europejskie, co widać na zdjęciach. Gorzej było jednak z rozpoznawaniem popularnych zwrotów w języku hiszpańskim, włoskim czy greckim. No cóż, nigdy nie jest za późno na naukę. Ciekawym urozmaiceniem tego dnia były również stroje nawiązujące do państw. Na korytarzach szkolnych można było zobaczyć stylizacje inspirowane barwami narodowy, strojami ludowymi czy kulturą danego kraju. Zwycięzcy quizu językowego i osoby wyróżnione za swój pomysłowy ubiór zostaną nagrodzone podczas apelu podsumowującego I semestr.