16 października w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej na cześć Wielkiego Polaka - Jana Pawła II.

Co roku w naszej szkole  grono pedagogiczne i młodzież celebrują wspomnianą uroczystość.  Postać Jana Pawła II, wielkiego człowieka, który sięgał do źródeł chrześcijaństwa i swoją postawą uczył polskie pokolenia solidarności, odwagi i pokory - powinna na stałe zagościć w świadomości młodego pokolenia. Postępujmy więc według słów papieża:

„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna.” - Papież Jan Paweł II

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali Apel w formie filmu poświęconemu św. Janowi Pawłowi II, papieżowi, który tworzył historię. Jego motto biskupie „Totus Tuus” (cały Twój) - będące wyrazem oddania się Matce Najświętszej jest także symbolem wiary, nadziei i miłości dla ludzi różnych ras i religii.

Film tworzony przez młodych (uczniów naszej szkoły) i dla młodych ma na celu przybliżyć przedstawicielom tego pokolenia Polaków, wybitną postać papieża, nie jako postać znaną z pomników i obrazów, ale jako zwykłego człowieka, który swoim przykładnym życiem i wiarą był podporą i wzorem postępowania dla ich rodziców i dziadków.

Pomysłodawcą filmu i opiekunem uczniów była pani Beata Leśniewska.

Film można zobaczyć tutaj.

Bardzo dziękujemy dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom za okazane wsparcie i udział przy nagrywaniu poszczególnych ról.

Dziękujemy także Radzie Rodziców, która postanowiła przyznać nagrody książkowe uczniom za ich udział i zaangażowanie:

Nagrodzeni:

Klasa VIII c

1. Emilia Owczarczak - narrator

2. Kacper Michałowski - narrator

7 [m]

Klasa II b

3. Lilianna Kotecka

4. Cezary Ścibiorski

5. Szymon Kozera

6. Wiktor Adamski

Klasa III b

7. Dorian Adamski

Klasa IV a

8. Emilia Duszka

9. Igor Jankowiak

10. Victoria Szener

6 [m]

Podobnie jak w ubiegłym roku Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów cukierki „boże krówki”, do których dołączone były sentencje „Mysli Lolka“.

Chętni uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II, który odbył się online.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Antoni Gburek klasa 8c

II miejsce – Emilia Owczarczak klasa 8c

III miejsce – Weronika Siwak klasa 8a

Gratulujemy!

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc przy realizacji Dnia Papieskiego w naszej szkole.