25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który to w 2002 roku świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

W tym roku dzieci nie mogły zabrać  swoich pluszowych przyjaciół do szkoły, więc podczas zajęć online wykonały prace plastyczne pt. „Mój pluszowy miś”. Opowiadały także o swoich maskotkach, które zostały w domu oraz przytoczyły różne przygody, które przeżyły że swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

W czasie, kiedy nie możemy spotykać się w szkole z kolegami i koleżankami, nasze misiowe przytulanki są szczególnie ważne. Pomagają przegnać zły nastrój, pocieszają w smutku i dzielą z nami radosne chwile.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów klasy 1b i 1c.