EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Dnia 28.05.2024 r. ( wtorek ) o godz. 13:40 w Szkole Podstawowej nr 41 (sala nr 306) odbędzie się egzamin teoretyczny na kartę rowerową dla chętnych uczniów, którzy ukończyli  10 lat (najpóźniej w dniu egzaminu).

Uczniowie, którzy otrzymają pozytywny wynik testu (min. 80% poprawnych odpowiedzi) będą mogli przystąpić do części praktycznej egzaminu, która planowana jest na dzień 07.06.2024 r. o godz. 13:40 na boisku szkolnym. Na przystąpienie do części praktycznej egzaminu wymagana jest pisemna zgoda rodzica/prawnego opiekuna.

Każdy uczeń przystępujący do części praktycznej egzaminu musi posiadać kask rowerowy (założony na głowie) – jeśli będzie taka konieczność, to szkoła zapewni kask na czas egzaminu.

Zgłoszenia przyjmuje i udziela informacji nauczyciel: pani Hanna Ciemny do dnia 24.05.2024 r.

Wiadomości objęte testem:

• znaki drogowe pionowe i poziome,
  • zasady ruchu drogowego dotyczące rowerzysty,
  • zasady i umiejętność ustalania pierwszeństwa przejazdu,
  • manewry na drodze,
  • budowa, wyposażenie i konserwacja roweru,
  • obowiązkowe wyposażenie rowerzysty,
  • wiadomości dotyczące udzielania pierwszej pomocy  przedlekarskiej.

Umiejętności sprawdzane w części praktycznej:

• przygotowanie roweru do jazdy,
  • jazdę rowerem na wprost,
  • reagowanie na znaki drogowe,
  • zmiana pasa ruchu,
  • „ósemka” – bez podpórek i najeżdżania na linie,
  • „slalom”,
  • hamowanie i zatrzymanie pojazdu w określonym miejscu,

Wynik części praktycznej będzie uznany za pozytywny jeśli osoba egzaminowana prawidłowo wykona co najmniej 90% manewrów.