W dniach od 14 do 16 maja odbył się egzamin ósmoklasisty, który jest kluczowym momentem w edukacji każdego ucznia kończącego szkołę podstawową. Uczniowie zmierzyli się z trzema przedmiotami: językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym nowożytnym. Każdy dzień egzaminu wiązał się z innymi wyzwaniami i wymagał od uczniów wszechstronnej wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia.

Pierwszego dnia uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, gdzie musieli zmierzyć się z analizą tekstów literackich oraz napisaniem wypracowania na zadany temat. Drugi dzień poświęcony był matematyce, a arkusze egzaminacyjne zawierały zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte, wymagające od uczniów zastosowania różnorodnych metod matematycznych. Trzeciego dnia uczniowie przystąpili do egzaminu z języka obcego nowożytnego, najczęściej wybierając angielski. Egzamin ten sprawdzał zarówno umiejętność rozumienia ze słuchu, jak i czytania oraz pisania w języku obcym.

Egzamin ósmoklasisty jest nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale także umiejętności radzenia sobie ze stresem i presją czasu. Uczniowie przez wiele miesięcy przygotowywali się do tego momentu, korzystając z zajęć dodatkowych oraz intensywnie powtarzając materiał. Warto podkreślić, że wyniki tego egzaminu mają znaczący wpływ na przyszłość uczniów, ponieważ są jednym z kryteriów rekrutacyjnych do szkół średnich.

Mimo trudności i napięcia związanego z egzaminem, uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją. Szkoła zapewniła im odpowiednie warunki do przeprowadzenia egzaminu, dbając o spokój i komfort pracy. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki, które zostaną ogłoszone w lipcu. Trzymamy kciuki za wszystkich ósmoklasistów i życzymy im jak najlepszych rezultatów!