W poniedziałek 12 września w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy laureaci i finaliści ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i olimpiad przedmiotowych zostali docenieni przez władze miasta. Zastępca prezydenta - Maria Wasiak_- wręczyła uczniom i ich opiekunom nagrody.

Jest nam niezmiernie miło, bo wśród nich jest aż 9 laureatów i 3 finalistów z naszej szkoły! Dzięki nim i ich ciężkiej pracy pod okiem oddanych pedagogów, nasza szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie szkół szczególnie uhonorowanych przez prezydenta miasta ze względu na liczbę „olimpijczyków”.

Podczas uroczystej gali pani wiceprezydent życzyła młodym ludziom rozwoju ich pasji i zainteresowań oraz oddanych swej profesji pedagogów. Nauczycielom zaś - niesłabnącego zapału w kształtowaniu i wspieraniu młodego pokolenia.

W tym miejscu warto przypomnieć naszych laureatów i ich opiekunów. Z języka angielskiego są nimi: Honey Belle Aristeranas, Laura Jarzembska, Wiktor Greń i Zuzanna Malicka. Nad przygotowaniamikonkursowymi dwóch pierwszych uczennic czuwała pani Joanna Gralak, opiekun dwojga pozostałych - to pani Anna Smeja-Robak.

Tytuł laureata konkursu przedmiotowego z geografii zdobyli Wiktor Żydak i Michał Szarata, podopieczni pani Alicji Essuman-Mensah.

Z kolei Agata Jóźwiak uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historii, i to po raz drugi. Jak podkreśla jej nauczyciel historii, pan Andrzej Kowalewski, uczennica jest też uczestniczką III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”.

Mamy jeszcze dwie laureatki i jednego finalistę konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego. Są nimi: Kristina Kharchenko, Anhelina Gaikova i Danill Pavlichenko.

Finalistami zmagań z matematyki zostali Przemysław Wasilewski i Wiktor Żydak, których do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Fredyk.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy, życząc im dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów. Na podobne sukcesy liczymy także w tym roku szkolnym.