Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała w 2022 roku wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025” na zakup lektur, nowości wydawniczych, wyposażenia biblioteki oraz na działania promujące czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły.

W ramach otrzymanego wsparcia (łączna kwota dofinansowania, którą otrzymaliśmy to 15 000 zł) zakupionych zostało ponad 620 książek (zarówno lektur jak i nowości czytelniczych), wymieniono wszystkie regały biblioteczne, regał ekspozycyjny na nowości beletrystyczne oraz zakupiono niszczarkę dokumentów, drukarkę etykiet i kodów kreskowych, by choć troszkę usprawnić i przyspieszyć pracę w bibliotece.

Dzięki pomocy szkolnych elfów z 8 klas zakończono już wprowadzanie wszystkich książek na stan biblioteczny, by uczniowie już podczas ferii mogli skorzystać i wypożyczyć nowości.

Biblioteka szkolna stała się miejscem otwartym dla czytelników, chętniej odwiedzanym i wzbudzającym wiele radości czytelnikom z wprowadzonych zmian.

Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy do odwiedzin.