Witamy po krótkiej przerwie. Zapraszamy do relacji z kolejnej, ostatniej już mobilności projektu Erasmus+ Beyond Borders. Tym razem grupa siedmioro uczniów z klas: 7a, 7b, 8b i 6a wyjechała do Coin w Hiszpanii. Miasteczka znajdującego się w prowincji Malaga, na samym południu Hiszpanii.

Za nami pierwszy dzień poza domem, bardzo długa podróż (Z Bydgoszczy do Berlina busem, potem samolotem do Malagi i znowu busem do Coin) oraz wiele emocji. W trakcie drogi towarzyszył nam orkan Sabina, a na lotnisku założyliśmy maski, żeby zminimalizować potencjalny kontakt z koronawirusem. Na miejscu uczniowie trafili do tak zwanych „hostów”, czyli goszczących ich rodzin. Przypomnijmy, że nasi uczniowie śpią w domach uczniów z tutejszej szkoły, a w ciągu dnia uczą się wraz z nimi i pracują nad zadaniami związanymi z projektem.

W dniu jutrzejszym czeka nas podróż do Granady i zbieranie materiałów do stworzenia własnej strony internetowej, w kolejnym całodzienna praca nad tworzeniem stron internetowych z wykorzystaniem różnych programów, oraz podróż po Maladze. Finałem naszych prac będzie prezentacja materiałów i funkcjonalności stworzonych przez uczniów stron, oraz udział w biegu charytatywnym.

Liczymy, że spędzimy tutaj niezapomniane chwile. Widoki nawet po ciemku zapierają dech w piersiach J

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji na stronie internetowej projektu.

Opiekun: Joanna Gralak