Nauczyciele z nasze szkoły wzięli udział w profesjonalnym szkoleniu warsztatowym z zakresu pracy z uczniami w ramach modelu STEAM. STEAM to skrót od Science, Technology, Engineering, Arts i Mathematics, czyli nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. To interdyscyplinarne podejście do edukacji, które integruje te dziedziny, zachęcając do kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i zastosowania wiedzy w praktyce. W modelu STEAM akcent kładzie się na połączeniu nauk ścisłych z dziedzinami artystycznymi, co ma na celu stworzenie pełniejszego i bardziej zrównoważonego podejścia do edukacji.

Szkolenie to było certyfikowane i zostało poprowadzone przez profesor Marlenę Plebańską, prezeskę Fundacji STEAM Polska – jedyną instytucję w Polsce uprawnioną do nadawania certyfikatów STEAMOWY NAUCZYCIEL w ramach europejskiego programu certyfikacji Odznaka+.

Podczas zajęć nauczyciele mieli okazję zgłębić filozofię STEAM w edukacji. Dodatkowo, w ramach praktycznych ćwiczeń, pracowali nad projektami w zespołach, wykorzystując model STEAM. To nie tylko dostarczyło im świetnej zabawy, ale także przyniosło wiele refleksji i cennego doświadczenia.

Dla nauczycieli jest to ważne, ponieważ model STEAM pozwala na bardziej kreatywne i angażujące nauczanie, co może zwiększyć zainteresowanie uczniów przedmiotami ścisłymi, rozwijać ich umiejętności problem-solving oraz przygotowywać ich do wyzwań współczesnego świata, gdzie umiejętności interdyscyplinarne są coraz bardziej cenione.