JULIA MIAŁA „OKO NA ZIMĘ”! GRATULUJEMY!

Pierwsze dni wiosny przyniosły kolejne miłe wieści. Uczennica klasy 7a, Julia Bartkowiak została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „OKO NA ZIMĘ”, którego organizatorem było Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów potrzeby obcowania z naturą, pobudzenie ekspresji twórczej i rozwijania kreatywnego myślenia, pielęgnowanie kontaktu z kulturą, (szczególnie ważnym w obecnym czasie) oraz prezentacja umiejętności fotograficznych uczniów najwyższych klas (7-8) szkół podstawowych. Zadaniem konkursu było samodzielne, kreatywne sfotografowanie różnorakich „fragmentów” naszego otoczenia, w taki, czy inny sposób związane z zimą. Tematyka nadesłanych prac musiała być związana z tytułem konkursu pt. „Oko na Zimę” i być wykonana w technice fotografii cyfrowej. Prace winny dotyczyć czarno-białej fotograficznej interpretacji szeroko pojętego tematu zimy. Mogły to być detale, pejzaże, fotografia makro, architektura itp. Każdy uczestnik konkursu miał dostarczyć organizatorowi dwie fotografie opatrzone tytułem.

Swoje zdjęcia na konkurs nadesłało 145 osób! Spośród nich komisja wyłoniła laureatów, a na wystawie można obejrzeć zdjęcia 44. finalistów, którzy najlepiej uchwycili zimowy czas! W tym pracę JULII BARTKOWIAK, której serdecznie gratulujemy zaangażowania i awansu! Życzymy również dalszych sukcesów.

Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki

Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawował pan Gracjan Czapiewski.

Fotograficzna wystawa online:  http://muzeum.bydgoszcz.pl/aktualnosci/2,15855,0,0,Fotograficzna-wystawa-online