W wtorek, 11 czerwca 2019 roku otrzymaliśmy informację o rozstrzygnięciu miejskiego konkursu plastycznego pt. „Wielcy Polacy – ludzie nauki, sztuki, kultury i polityk", którego organizatorem był Zespół Szkół nr 34 w Bydgoszczy.

Zadanie plastyczne polegało na przedstawieniu dowolną techniką, w formacie A4 lub A3, na papierze lub na płótnie, podobizny Wybitnego Polaka. Do tego niełatwego konkursu prace plastyczne przygotowało pięcioro uczniów naszej szkoły, tj.: Maja Kaczmarek, Marco Lenart, Dominik Walkowiak, Antonina Hankiewicz i Bogumiła Paluszewska. Jak poinformowali nas organizatorzy, prac na konkurs otrzymali naprawdę bardzo dużo i ciężko było wybrać zwycięzców. W pracach było widać duże zaangażowanie i dbałość o detale.

Tym bardziej miło nam poinformować, że I MIEJSCE ww. konkursie otrzymała Antonina Hankiewicz z klasy Va, a II MIEJSCE zdobyła Bogumiła Paluszewska z klasy VIIa.  Antosia narysowała portret malarza,  prekursora polskiego impresjonizmu Aleksandra Gierymskiego, natomiast Bogusia wykonała autorską, malarską kopie najsłynniejszego portretu Fryderyka Chopina autorstwa Eugène’a Delacroix. Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawował pan Gracjan Czapiewski.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA WYSIŁEK JAKI WŁOŻYLI
W WYKONANIE PRAC, A DZIEWCZYNOM GRATULUJEMY
I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki.

Przeczytaj informację na stronie organizatora