Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Sportowymi im. Romualda Traugutta i Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi im. Floriana Kaji w Bydgoszczy wspólnie zorganizowały 11 maja konferencję upowszechniającą efektywne nauczanie i uczenie się w ramach programu Klubu Szkół Uczących Się realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko - Amerykańską Fundację Wolności.

Wydarzenie odbyło się w postaci webinarium pt.: "Jak bezpiecznie rzucać uczniów na głęboką wodę? - Deep Learning" podczas którego prezentowaliśmy efekty pracy nad naszym dwuletnim wyzwaniem. Z zaproszonymi gośćmi rozmawialiśmy o tym, jak uruchomić i rozwijać u uczniów zdolności wspierające głębokie uczenie się. Wymieniliśmy się również dobrymi praktykami i wzajemnie inspirowaliśmy do wykorzystania angażujących zadań edukacyjnych, które skłaniają uczniów do samodzielnego myślenia i działania. Efektem naszych działań jest otrzymanie drugiego, honorowego tytułu Szkoły Uczącej Się, który jest potwierdzeniem, że nauczyciele stale podnoszą jakość swojej pracy w szkole opierając się na fundamencie oceniania kształtującego.