KONKURS NA PROJEKT KARTKI POCZTOWEJ Z OKAZJI 100. ROCZNICY POWROTU BYDGOSZCZY DO MACIERZY ROZSTRZYGNIĘTY!

Kończący się rok 2020 upływał pod patronatem m. in. św. Jana Pawła II, hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Bitwy Warszawskiej w jej 100. Rocznicę, a w środowisku lokalnym – 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy.

Chociaż plany były ambitne, pandemia nie pozwoliła uczniom wziąć udziału w wielu projektach, akcjach czy konkursach, które były poświęcone tym patronatom. Udało się jednak szóstce naszych uczniów, tj. Julii Bartkowiak, Annie Astvatsaturowej, Dominikowi Walkowiakowi, Agacie Jóźwiak, Anhelinie Gaikowej i Weronice Cholewińskiej wziąć udział w Miejskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy, którego organizatorem byli: Zespół Szkół Budowlanych, Stowarzyszenia Sympatyków Budowlanki Azymut+ oraz Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Celem konkursu było przypomnienie młodemu pokoleniu tej ważnej rocznicy, ale i tradycyjnej formy komunikowania się za pomocą pocztówek. Prace mogli nadsyłać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ze względu na zdalne nauczanie w szkołach konkurs przedłużono, projekty bydgoskich pocztówek przyjmowano do czerwca włącznie.W konkursie wzięło udział 150. uczniów z  bydgoskich szkół.Najliczniejszą grupą autorów są uczniowie z klas IV-VIII. Wskazanie najlepszych wcale nie było proste, o czym świadczy fakt, że jury postanowiło wyróżnić aż 17 prac. Kilka najlepszych projektów jeszcze w tym roku zostanie wydrukowanych. W ten sposób 1920 sztuk autorskich pocztówek dostarczymy do szkół, które się do nas zgłoszą, by uczniowie wraz z rodzinami mogli wysłać je do wszystkich znajomych w kraju i na świecie z pozdrowieniami z Bydgoszczy.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych są nasi artyści.
I MIEJSCE
w na projekt kartki pocztowej z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy otrzymały: ANNA ASTVATSATUROVA z klasy VI c, JULIA BARTKOWIAK I  ANGHELINA GAIKOVA z klasy VII a. Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawował pan Gracjan Czapiewski.

Pokonkursowa wystawa online pocztówek z Bydgoszczy można oglądać na stronach organizatorów konkursu: http://www.zsb.bydgoszcz.pl/1920-pozdrowien-z-wolnej-bydgoszczy-podsumowanie-w100,110,33850.html

Projekt był realizowany przy wsparciu Miasta Bydgoszcz.

UCZESTNIKOM KONKURSU DZIĘKUJEMY ZA WYSIŁEK JAKI WŁOŻYLI W WYKONANIE PRAC.
LAUREATOM PONADTO GRATULUJEMY I ŻYCZYMY
DALSZYCH SUKCESÓW!

Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki.