KONKURS SZTUKA 2.0 ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!

Uczniowie klasy VII a, tj. Belle Honey Aristorenas, Antonina Hankiewicz i Przemysław Wasilewski wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Sztuka 2.0”, który został zorganizowany w ramach IV edycji Miejskiego Projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”.

Ideą konkursu było wykonanie nowej wersji słynnego arcydzieła sztuki, które uwzględniało specyfikę i historię XXI wieku. Zwycięskie prace plastyczne są elementem integralnym młodzieżowego kwartalnika internetowego Kompas 1. W każdym kolejnym odcinku opublikowane zostaną dwie, zdaniem redakcji, najtrafniejsze i najlepsze pod względem artystycznym prace uczniów. Okazało się, że bardzo dobrze w ideę konkursu wpasują się prace plastyczne, które uczniowie wykonywali w czasie zajęć lekcyjnych, które były poświęcone sztuce dadaistycznej.

Miło nam poinformować, że NAGRODĘ GŁÓWNĄ w konkursie plastycznym pt. Sztuka 2.0” zdobyła ANTONINA HANKIEWICZ.

1 [m]

Antonina Hankiewicz "Dziewczyna z perłą"

3 [m]

Belle Honey Aristorenas "Van Gogh"

2 [m]

Przemek Wasilewski "MonaLisa"

Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawował pan Gracjan Czapiewski.

Antosia zostanie nagrodzona podczas Gali w Plenerze 30 czerwca 2021 roku.

Informacje o laureatach konkursu w młodzieżowym kwartalniku internetowym Kompas na stronie SOiT: https://otwarta.bydgoszcz.pl/kompas/

WSZYTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY
I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki.