Konkurs "Więcej nasz łączy, niż dzieli" rozstrzygnięty!

 

W marcu nasi uczniowie mieli szansę zaprojektować swój własny, niepowtarzalny gatunek ryb i wziąć tym samym udział w szkolnym konkursie plastycznym, którego ideą jest promowanie różnorodności, równości, otwartości i tolerancji. Inspiracją do działania jest udział w tegorocznym programie "Szkoła otwartości". Jego celem jest wsparcie nauczycielek i nauczycieli we współtworzeniu włączających społeczności szkolnych oraz edukacji opartej na współdziałaniu i antydyskryminacji. W trakcie roku szkolnego odbył się już szereg akcji promujących założenia programu, a zwieńczeniem będzie organizacja "Dnia różnorodności" 

Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe, gdyż wszystkie z 18 nadesłanych ryb były wyjątkowe, pomysłowe i estetycznie wykonane. Po burzliwym głosowaniu komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

 

KLASY O-3

 

1 miejsce

Alicja Balcerak - klasa 2a

Lilianna Kotecka - klasa 3b

 

2 miejsce

Weronika Gondek - oddział przedszkolny

 

wyróżnienie

Anastassiya Vakhovskaya - oddział przedszkolny

 

KLASY 4-8

 

1 miejsce

Aleksandra Rutkiewicz - klasa 8a

Maja Kaczmarek - klasa 8b

 

2 miejsce

Iga Olejnik - klasa 5a

 

wyróżnienie

Dominik i Ksawery Zborowscy

 

Dzięki wsparciu Rady Rodziców udało się zakupić wspaniałe upominki, które pomogą w dalszym rozwijaniu zdolności artystycznych zwycięzców. Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia w postaci czekolad i dyplomy z podziękowaniem. Gratulujemy sukcesów i dziękujemy za tak liczny odzew.

 

Organizatorzy:

pani Ada Bielawska

pani Joanna Gralak

pan Gracjan Czapiewski