Właściwie to o co chodzi z tym całym Europejskim Dniem Języków?

Nigdy jeszcze nie było tylu możliwości podjęcia pracy lub studiów za granicą. Jednak brak odpowiednich umiejętności językowych sprawia, że wielu ludzi nie jest w stanie z tych możliwości skorzystać. Dzisiaj zdolność do porozumiewania się w języku angielskim przestała być wystarczająca. Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest 26 września.

Aby celebrować to wydarzenie, nasi uczniowie odbyli lekcje kulturowe, w trakcie których poznali różne ciekawostki, np.:
- ile języków jest w Europie, a ile na całym świecie,
- które języki cieszą się największą popularnością,
- co to jest wielojęzyczność,
- czy język migowy jest jeden, uniwersalny na całym świecie,
- jak się przywitać w różnych językach,
- czy krowa muczy tak samo w innych krajach
- jak brzmią łamańce językowe po angielsku, niemiecku i hiszpańsku,
- z ilu liter składa się najdłuższy polski wyraz i wiele wiele innych.

Teraz zapraszamy Was na drugi etap tej językowej podróży i organizujemy w szkole konkurs w formie Wielkiego Quizu online, który odbędzie się 28 września o godzinie 17. Pytania w quizie są w języku polskim, ponieważ testujemy Waszą wiedzę o językach, a nie ich znajomość. Aby zgłosić swój udział wystarczy wysłać wiadomość na Teams do pani Ady Bielawskiej do piątku 25 września.

Jeżeli chcesz potrenować przed konkursem, przejdź do strony https://view.genial.ly/5f477f8ff41d8c0d7858e68a/interactive-image-co-wiesz-o-europie i klikaj kolejno w pinezki na plakacie, które przekierują Cię do interaktywnych ćwiczeń. Sprawdzisz tam swoją wiedzę na temat krajów Europejskich, może Ci się ona przydać ;)

Nie zwlekaj, tylko zapisz się na konkurs już dziś!
Nauczycielki języków obcych