KOSTKA 2019, SZEŚCIAN UCZNIOWSKIEJ AKTYWNOŚCI UŁOŻONY!

W piątek, 13 września 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury odbyła się II Gala Szkolnych Liderów Aktywności Społecznej „KOSTKA 2019”. W czasie tej uroczystości rozdano nagrody najbardziej zaangażowanym uczniom za kreatywność, otwartość, samorządność, tolerancję, kooperacje i aktywność.

Do konkursu zostali także zgłoszeni uczniowie naszej szkoły, tj.: zeszłoroczna przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego - dzisiaj uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy - HANNA KAPELA w kategorii SAMORZĄDNOŚĆ, jako wzór działacza samorządowego oraz jej zastępca  ROBERT KAMIŃSKI w kategorii AKTYWNOŚĆ, jako realizator w największej ilości szkolnych akcji.

Kandydatów w dwóch etapach oceniało jury w składzie: Ireneusz Nitkiewicz (wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy), Elżbieta Wiewióra (Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta), Józef Herold (Forum Obywatele Bydgoszczy), dr Katarzyna Chmielewska (UKW), Joanna Kotwicka, Monika Kania, Gracjan Czapiewski (Komisja Wykonawcza SOiT), Mikołaj Gabinecki (przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta), reprezentanci SQLARIS (Aleksandra Domian i Anna Walkiewicz) oraz Przemysław Nowakowski (koordynator projektu SOiT).

Każdy zgłoszony uczeń otrzymywał punkty za: zgodność opisu z kategorią, osiągnięcia, wyróżnianie się na tle innych uczniów oraz zaangażowanie. Maksymalna liczba punktów, jaką można było zdobyć to 100. Każda kategoria oceniana była przez pięciu niezależnych jurorów (rotacyjnie). Wszystkie nominacje zostały zatwierdzone na spotkaniu jury, a zwycięzców wyłoniły wakacyjne przesłuchania osób nominowanych do nagrody KOSTKA.

Miło nam poinformować, że HANNA KAPELA została LAUREATKĄ w kategorii SAMORZĄDNOŚĆ. Hania otrzymałaz rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy, pana Mirosława Kozłowicza dyplom oraz pamiątkową statuetkę. Cieszymy się, że ta nagroda stałą się szczególną formą  podziękowania Hani za wieloletnią, owocną działalność samorządową w naszej placówce.

Gala Szkolnych Liderów Aktywności Społecznej była ostatnią akcją II edycji i zarazem uroczystym rozpoczęciem III odsłony miejskiego Projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. Na koniec spotkania odbyło się losowanie nazw kultur, które szkoły przedstawią w czasie przyszłorocznego Festiwalu Kultur na Wyspie Młyńskiej. Nasza placówka wylosowała kulturę włoską.

ROBERTOWI DZIĘKUJEMY ZA WIELOLETNIE ZAANGAŻOWANIE SAMORZĄDOWE.

HANI SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA  I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!